+90 212 272 77 66
akademi@userspots.com

Hakkımızda

Userspots Akademi

Userspots Akademi, Userspots çalışanlarının hazırladığı onlarca online ve offline eğitimlerin bir arada bulunduğu, UX alanında gerçekleştirdiğimiz etkinlik içeriklerinin yer aldığı geniş kapsamlı bir eğitim platformudur.
Önümüzdeki dönemlerde Userspots dışından uzmanların da içinde yer alacağı eğitmen kadrosuyla UX alanındaki Türkçe bilgi edinme eksiğinin giderilmesi hedeflenir.

Araştırma - Analiz

UX alanında sıkça kullanılan terimler ve süreçler ile hedef kitleyi tanımak ve tasarım kararlarını oluşturmak için zemin hazırlamada kullanılabilecek araştırma teknikleri anlatılır.

Problem Çözme

Eldeki verilerin analizi ile arayüz oluşturma süreçlerinde yararlanılan yöntemler ve araçlar; kullanıcı dostu arayüz kullanıcı dostu oluşturma teknikleri ve sezgisel analiz yöntemleri anlatılır.

Prototipleme ve Testler

Arayüzleri test etmek için kullanılan yöntemler detaylı incelenir; kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi çalışmalarını daha efektif hale getirme amaçlı olarak düzenlenen test teknikleri anlatılır.

Eğitmenlerimizle Tanışın

Userspots Akademi Eğitmenleri

Berkan Şahan

UX Tasarımcısı
Anadolu Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunu. Slovenya Ljubljana Üniversitesi'nde Değişim öğrencisi olarak okudu. Berlin ve Hamburg'ta 2 yıl Bull&Stein ve…
Profile Bak

Cem Özsezgin

UI Tasarımcısı
Yeditepe Üniversitesi'nde Görsel İletişim Tasarımı okudu. Bilgi Üniversitesi'nde Pazarlama İletişimi Bölümü'nde ise yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 1MM Design Co'da…
Profile Bak

Charu Tirali

UX Tasarımcısı
Charu Tirali 2012 yılında Domus Academy, Endüstriyel Tasarım Master Programı’ndan mezun oldu. Istanbul’a taşınmadan önce L&T Technology Services (Mysore, Hindistan)…
Profile Bak